„Helytartó” változatai közötti eltérés
Nincs szerkesztési összefoglaló |
Nincs szerkesztési összefoglaló |
||
1. sor: | 1. sor: | ||
[[file:Helytarto.png||100px|right|Helytartó]] | [[file:Helytarto.png||100px|right|Helytartó]] | ||
<br> | |||
<font size=3>Költségek, Időtartam</font> | <font size=3>Költségek, Időtartam</font> | ||
A lap 2010. október 24., 14:37-kori változata
Költségek, Időtartam
A Helytartó “felbérlése” 14 napra 100 aranyba kerül.
Biztosított előnyök
A Helytartóval olyan szolgáltatásokat érhetsz el, amelyek birodalmad irányításában, áttekintésében segítenek. Ezek a szolgáltatások:
- Gyorslista:
Segítségével a városod bizonyos épületei egyetlen kattintással érhetők el bárhonnan. Ez a gyorslista szerkeszthető, a Beállítások menüpontban a Gyorslista fülön adhatsz hozzá új elemeket, avagy törölhetsz belőle.
- Települések előélete:
Ha a helytartó aktív, egy városra vagy gépi falura kattintás után a település párbeszédpanelének nyitó oldalán láthatod, hogy mikor támadtad, mikor támogattad az adott várost, azaz mikor volt ellene valamilyen katonai művelet. Saját városaidra kattintva azt is látod, mikor támadta azt más játékos.
Áttekintések
Városaidat különféle szempontok szerint áttekintheted. Az egyes szempontok az Áttekintések panelen fülekkel érhetők el.
- Kereskedelem fül:
Városaidat itt először név szerint rendezve, városonként egy-egy dobozban összefoglalva látod. Az egyes városokról az alábbi információkat találod meg a kis dobozában:
- város raktárában lévő nyersanyagok mennyisége, nyersanyagonként
- szabad népesség
- raktárkapacitás
- kereskedők szabad kapacitása / összes kapacitása
- van-e folyamatban kereskedelmi forgalom, és ha igen, milyen irányú
Ezen a fülön belül van lehetőséged arra, hogy az összes folyamatban lévő kereskedelmi mozgást megtekintsd. Amennyiben a Minden kereskedelmi aktivitás feliratú linkre kattintasz, a városok dobozait felváltja a folyamatban lévő kereskedelmi mozgásokat összesítő panel. Ezen valamennyi kimenő és bejövő szállítmányt, annak érkezését figyelemmel kísérheted, bármelyik városodhoz is kapcsolódjék.
A harmadik része ennek az áttekintő ablaknak a rendező panel.
Ha a városaid dobozai vannak az ablak felső részében, akkor itt ki tudod választani, milyen szempontok szerint legyenek rendezve. Feladatod egyszerű: a választott rendezési szempontra kattintasz, ekkor fent a városok a kívánt sorrendet veszik fel. Ez a panel nyújt lehetőséget arra is, hogy városaid között egyszerűen küldj nyersanyagot. Ekkor a panel bal oldalára fentről át kell húznod azt a várost, ahonnan nyersanyagot szeretnél küldeni, a jobb oldalára pedig azt, amelyikbe szánod a küldeményt.
A nyersanyagok alatti mezőbe beírod a küldendő mennyiséget, majd a zöld pipával jóváhagyod.
Ha a városokat nem jól határoztad meg, avagy új küldeményt szeretnél indítani, akkor a piros X-szel “üríted ki” a forrás- és céloldalt.
- Parancsok fül:
Ezen belül három újabb fül található. Az első, az alapértelmezett, a támadásokat összesíti. Itt láthatod a bejövő támadásokat, a saját támadásaidat, illetve a gépi falvak felé irányuló csapatmozgásaidat: erősítéseket, csapatok követelésére irányuló támadást és fosztogatásaidat. Ezen a fülön a saját úton lévő seregeid létszáma is látszik A második fül az Utánpótlás címet viseli. Ezalatt az általad küldött és feléd érkező erősítéseket látod, megjelölve az útirányt is. A harmadik fül a Kémkedés címet viseli. Ezen belül láthatod az általad indított, úton lévő kémek összefoglalóját.
- Csapatok fül:
Városaidról - akárcsak a kereskedelem fülön - itt is kis dobozokban kapsz áttekintést. Ezeknek a dobozoknak a tartalma:
- Címsorában a városod neve és az azon lévő aktív varázslat ikonja látszik.
- A tartalom részben a nyersanyagokat és a szabad népességet látod bal oldalon, jobb oldalon pedig a városban jelenleg tartózkodó csapatokat.
- Alul a kiképzés sávon látod, hogy jelenleg a város kaszárnyájában, illetve a kikötőjében milyen képzések vannak folyamatban.
A doboz címsorára kattintva az kinyílik, és lehetőséget ad arra, hogy képzéseket indíts a kaszárnyában/kikötőben megszokott módon. Csak azoknak a csapatoknak a képzését ajánlja itt fel a játék, amelyekre - a fejlesztések mellett - a szükséges nyersanyagok is rendelkezésre állnak. Az ismételt címsorra kattintással a doboz visszanyeri eredeti méretét, és újra az összes városodat látod az áttekintőben.
A fül alján három újabb fület találsz:
1. Minden csapat megjelenítése: ez az alapértelmezett.
2. Kinti csapatok: ekkor az egyes városok Agórái “Kívül” füleinek összesítését látod.
3. Csapatok toborzása: ha erre kattintasz, a városaidat szintén dobozokban összesítve fogod látni, azonban ezek a dobozok az alábbi tartalommal bírnak:
- A címsorban a város neve és a pontszáma látható
- Balra fent a rendelkezésre álló nyersanyagok és a rendelkezésre álló szabad lakosság található, jobbra fenn a kaszárnya és a kikötő jelenlegi képzési állapota, mellette piros X és zöld pipa.
- Lent a kaszárnyában toborozható csapatok, alatta pedig a kikötőben építhető hajók látszanak. Színesen azok, amelyeknek a képzésére a nyersanyag rendelkezésre áll (fölöttük zöld számokkal a képezhető mennyiség), szürkén azok, amelyeknek a képzéséhez nincs elég nyersanyag.
A képzés itt egyszerű: a csapatok képei alatti kis mezőbe beírod az adott egységből kiképezendő létszámot (ami nem haladhatja meg a fölötte lévő zöld számot), majd rákattintasz a zöld pipára. Ekkor az egységtípus képzése megindul, vagy a képzési listára kerül (függően attól, hogy van-e folyamatban kiképzés, avagy nincs).
- Épületek fül:
Itt láthatsz egy összesítést az épületeidről: megnézheted, melyik városodban melyik épület milyen szinten áll. Az első oszlopban a városok neveit találod, alatta a városok nyersanyagkészletét és a szabad népességet.
A többi oszlop az egyes épületekről szól, az oszlopfejlécben látható épületek szintjeit mutatja. Ha az adott épület szintje fölé állsz az egérrel, akkor a táblázatban megjelenik a szint fölött egy +, alatta egy - jel. A + jellel építesz, a - jelre kattintással bontasz egy szintet.
Építeni csak akkor tudsz, ha a szükséges nyersanyagok rendelkezésre állnak. Ha egy mező fölé viszed az egeret, a sor elején, a városnév alatt megjelenik az építéshez szükséges nyersanyag-mennyiség.
A táblázat az alap épületeket mutatja, de a fejlécében található nyílra kattintva egy másik táblázathoz jutunk, ami a különleges épületeket összegzi.
- Kultúra fül:
Ezen a fülön láthatod alul a kultúrpontokat és -szinteket, fölötte a városok dobozaiban a kultúrpontok szerzésének lehetőségeit. Amint valamelyik kultúrpont-szerzés feltételei fennállnak, mellette a zöld pipa aktívvá válik. Alatta a sávban látható, hogy éppen hol tart a kultúrpont megszerzése, mennyi idő van még hátra addig, hogy befejeződjék az adott esemény és megkapd a kultúrpontot.
- Istenek fül:
Ezen a fülön láthatod városonként a választott istenedet, a templomszintedet, a városon lévő aktív varázslatot, azt, hogy van-e istenszobor az adott városban, illetve a rendelkezésre álló, kiképzett mitológiai lényeket.
Ha a doboz címsorára kattintasz, a város neve mellé, a város doboza kinyílik, és lehetőséget ad neked arra, hogy varázsolj az adott városra, illetve istent válts benne. A varázslatok közül azok, amelyekhez nincs meg az áldáspont, akárcsak az Áttekintő panelen, itt is szürkén, inaktívan jelennek meg.
- Vermek fül:
Ezen a fülön láthatod városonként a vermeid állapotát: szintjét, telítettségét, illetve itt tudsz plusz ezüstöt elraktározni. Támpontként láthatod itt a raktárad állapotát is, tehát hogy milyen nyersanyagból mennyi van a városodban.
- Városcsoportok fül:
Ezen a fülön kezelheted a városcsoportokat. Új csoportokat hozhatsz létre, illetve módosíthatod a már meglévő csoportjaidat. A városcsoportok kezelésének ott van jelentősége, hogy ha a Városböngésző sávon az áttekintések melletti “Csapatlista” nevű ikonra kattintasz, ott kijelölheted, hogy az áttekintésekben mely csoport városai jelenjenek csak meg. Ahhoz, hogy az áttekintésben minden város megjelenjék, a csoportkijelölést meg kell szüntetni.
A városokat úgy rendezheted csoportokba, hogy a három részre osztott képernyő Csoportok felirata alatt az Új csoport létrehozására kattintasz, avagy kijelölsz egy már létrehozott csoportot. Amint a csoport neve a szokásos barna helyett fekete lesz, a középső “Városok innen” rész címsorában megjelenik a csoport neve. Ekkor a harmadik, “Fennmaradó városok” részből tudod áthúzni az ide tartozó városokat. Egy várost több csoportba is besorolhatsz.
A várost a csoportból úgy törlöd, hogy a középső mezőből áthúzod a jobb oldali, “Fennmaradó városok” mezőbe.
Ez az áttekintés lehetőséget ad arra, hogy a városoknak a nyersanyagkészletét (alapértelmezett), avagy a városok seregeit lásd itt a képernyőn. A mutatott adatokat a bal alsó ikonokkal tudod módosítani.
A jobb alsó ikonsor a városoknak az egyes csoportokon belüli rendezésére szolgál:
1. ikon: rendezés városnév szerint (alapértelmezett)
2. ikon: rendezés pontok szerint
3. ikon: rendezés szabad népesség szerint.