Klánháború alapok

Innen: Wiki Grepolis HU
A lap korábbi változatát látod, amilyen Trys Asgon (vitalap | szerkesztései) 2014. január 3., 16:43-kor történt szerkesztése után volt. (→‎Egységek kiképzése)
Jump to navigation


Paladinbig.png

Üdvözlünk Harcos, Klánháború világában!

Ezen oldal összefoglalja mindazt, amire szükséged van a játék kezdeti elsajátításához. Legyen szó a könnyű áttekintésről, az épületekről, az egységekről, vagy esetleg a harcokról. Olvasd el ezen szövegeket figyelmesen, és tudj meg minél többet Klánháború világáról! A legnagyobbak is ezen szövegek elolvasásával kezdték, akik mostanra már világhatalomra törtek. Lépj nyomaikba, és kövesd őket útjaikon!

Ezen információk a legnagyobbak tollaiból származnak, akik életük utolsó szakaszaiban leírták történeteiket, és most Veled osztják meg ezeket!

Használd ezen útmutatókat úgy, ahogy vándor forgatja az útikönyvet! Reméljük, lapjai között megtalálsz mindent, amire szükséged van ahhoz, hogy ott légy a legnagyobbak között!

Kellemes szórakozást kívánunk!

Áttekintés

Amint belépsz a játékba, ez a képernyő fogad téged. Az áttekintésben 4 fontos panel látható:

  • Menüsor
  • Adatsor
  • Falunézet
  • Információk

Kattints a választott panel képére a hozzá tartozó információkért, vagy görgess lejjebb.

Menüsor.png
Adastor.png
Falunézet.png
Információ panel.png

Menüsor

Menüsor.png

A Menüsor az elsődleges navigáló panel. Itt tudsz váltani a városaid között, átléphetsz a térképre, üzeneteket, illetve jelentéseket fogadhatsz, vagy testre szabhatod a játékot személyednek illően.


A Menüsor tartalma;

  • Áttekintés: Amennyiben erre a gombra kattintasz megjelenik a városáttekintő ablak;
Városáttablak.png

Itt egy helyen át tudod nézni, hogy városaid hogy állnak nyersanyagokkal, raktárkapacitással, és szabad népességgel. Itt tudsz városaid közt váltani is.

Térképalap.png
  • Térkép: A térkép segítségével tudod a birodalmadat körülvevő környéket megismerni. Itt tudsz támadásokat, és támogatásokat is indítani. További információk: / Térkép /
  • Jelentések: Amennyiben támadtál, vagy támogattál valakit, azt itt tudod megtekinteni. De a téged ért támadásokról, és kémkedésekről is itt találsz információt.
  • Üzenetek: Itt tudod felvenni más játékosokkal a kapcsolatot, és ha válasz érkezik, itt is tudod megtekinteni azt.
  • Fiók-, és Farmkezelő: Ezen Prémium szolgáltatások a játékot könnyebbé hivatottak tenni, és sok időt lehet velük megspórolni. További információk: / Fiókkezelő /
  • Ranglista: Nézd meg, hogy hányadik helyen állsz más játékosok között, és tudsz meg sok információt másokról.
  • Klán: Talán a legfontosabb része a játéknak. Találj hű társakat, és hódítsátok meg együtt a világot. A klántársak mindig számíthatnak a másikra.
  • Profil: Szabd testre személyes profilodat, hogy kitűnj a sorból, vagy félemlítsd meg ellenségeidet!
Profilalap.png
  • Prémium: A Prémium-opciók a játék további élvezeteibe nyújtanak betekintést, az építési idő csökkentésétől az automatikus építésekig. Tudj meg mindent róla / itt/.
  • Beállítások: Itt tudod személyre szabni a játékodat. Be tudod állítani, milyen értesítéseket kapj, tudsz jelszót, illetve felhasználónevet változtatni,é és a játék grafikáján is módosíthatsz. Sok apró beállítás található itt, érdemes egy kisebb időt szánni rá.
Beáll1.pngBeáll2.png

Adatsor

Adastor.png

Ezen a panelen a bal oldalon az aktuális városod neve látható. Ha rákattintasz, a faludat fogja megnyitni a játék. A jobb oldalon pedig minden adatot meg tudsz tekinteni a városoddal kapcsolatban.

Mégpedig;

  • Nyersanyagkészlet: Itt láthatod, hogy mennyi fád, agyagod, és vasad van az adott városban. A nyersanyagtermelést a termelőépületek fejlesztésével növelheted.
Paladin ram.jpg
  • Raktárkapacitás: Megmutatja, hogy a városod maximum mennyi nyersanyag tárolására képes. Amennyiben a termelésből, vagy fosztásból befolyó nyersanyagok már nem férnek el a raktárban, akkor azok a nyersanyagok elvesznek. Fontos, hogy mindig építsd a raktáradat, ahogy fejlődsz. A későbbiekben mindenképpen kelleni fog, mert az épületek költségei emelkednek, és ehhez több nyersanyagra, és tárolásukra is szükséged lesz.
  • Népesség: Elérhető/Maximális. Szabad népességre szinte mindenhez szükséged van. Ezek nélkül nem tudsz sem épületeket, sem egységeket képezni. Fejleszd mindig, ahogy egységeket képzel, mert ha már nincs elérhető népességed, könnyen bajba kerülhetsz.
  • Lovag: A lovag a legerősebb egység a játékban. Használhatod városod védésre, vagy támadásra, fegyvereivel felszerelve bónuszt fejt ki egységeidre. Minden fegyver más és más bónuszt ad, különböző egységtípusokra. Tudsz meg róla többet: / Lovag /.

Falunézet

Itt láthatod a falud grafikus nézetét. Minden épület külön látható a faluban, és mindegyikre egyesével rá lehet kattintani.

A képen egy olyan egyszerű falu szerepel, amivel Te is, és mások is kezdenek, amit végül teljesen felépíthetsz.

A legfontosabb épület a Főhadiszállás. Ha erre kattintasz, akkor megjelenik az összes épület leírása, és információik. Ez az épület az egyetlen, ahol parancsokat tudsz kiadni épületeid építésére (amennyiben nincsen Prémium fiókod)

Falunézet.png
  • A szoborra kattintva tudsz lovagot képezni, és ha már talált fegyvert, azzal felszerelni
  • A barakkban tudsz gyalogos egységeket, míg az istállóban lovas egységeket képezni. A műhely az ostromgépek összeszerelésére szolgál. Ezekről bővebben lejjebb olvashatsz.
  • A piacon tudsz kereskedni másokkal, saját ajánlataidat is itt tudod feltenni.
  • A fal, és a rejtekhely mindenképpen szükséges ahhoz, hogy hasznosan védekezz. A fal bónuszt ad védekező egységeidnek, míg a rejtekhely megóvja nyersanyagaidat a fosztani kívánóktól.
  • A termelő épületek a nyersanyagodat biztosítják, fejleszd őket nagy gonddal, és megtérül a befektetésed.

Információ panel

Információ panel.png

Ezen panel minden információt megad arról, hogy milyen hatások érvényesülnek a városodon.

  • Megtekintheted, hogy bányáid mennyit termelnek óránként (ez az összes Prémium pontokkal növelhető 20%-al)
  • Láthatod, hány egység tartózkodik a faludban (támogatásokkal együtt)
  • Megnézheted, hogy milyen bónuszok érvényesek az adott városodra

Ha csak egy pillanatra is ránézel erre a panelre, el tudod dönteni, hogy a későbbiekben mihez kezdj hozzá. Ha kevés a termelésed, akkor fejleszd a termelő épületeidet, hogy hosszú távon sok nyersanyaghoz juss. Ha sok egységed van, akkor indulj el más városokat kifosztani, vagy hódíts meg egy másik várost (ehhez szükséged lesz egy Főnemesre is).

A panel tetszőlegesen személyre szabható, vagyis a kis dobozokat kedved szerint máshova húzhatod. Ehhez kattints rájuk barnás részre, és húzd a számodra legmegfelelőbb helyre. Ha az átállítás mégsem tetszik, vagy maradnál az eredetinél, kattints az "» Áttekintés visszaállítása" gombra bal oldalon alul.

Első lépések

Az elején elsősorban egy dologra van szükséged: nyersanyagokra. A Fatelep fát, az Agyagbánya agyagot, a Vasbánya pedig vasat termel. Minél jobban kiépíted ezeket az épületeket, annál többet termelnek. Az elején érdemes erre koncentrálni. A nyersanyagokat azonban érdemes megvédeni a támadóktól. Egy támadással elrabolhatják a sok munkával megszerzett nyersanyagokat. Ez ellen segít a Rejtekhely. Minél magasabb a szintje, annál több nyersanyag tárolható benne, amit a támadók nem látnak. akkor különösen fontos ez, ha erősebb játékosok vannak a környezetedben. Emellett a Falat is érdemes erősítened. Már pár szint is elegendő, hogy komoly károkat okozz az ellenfélnek. Ha már működik az alaptermelés, akkor elkezdhetsz csapatokat kiképezni. A Barakkban (3. szintű Főhadiszállást igényel) lándzsásokat képezhetsz ki. Nem valami jó támadók, de az elején a farmolásnál nagyon hasznosak lehetnek. Ha valaki azonban inkább kereskedni akar, akkor ehhez kelleni fog egy Piac (3. szintű Főhadiszállást és 2. szintű Raktárat igényel). Itt láthatod, hogy a közeli falvak mit ajánlottak fel, és megszabadulhatsz a felesleges nyersanyagaidtól. De gondolj arra is, hogy 1. szintű Piacnál csupán 1 kereskedőd van. Érdemes egy klánt is keresned magadnak, együtt könnyebben védekezhettek, vagy kereskedhettek. Emellett akár meg is ismerhetsz pár jófej embert.

Egységek kiképzése

Khépületek.png

Az egységeket a Barakkban, Istállóban, Műhelyben, Szoborban, és az Akadémiában képezheted ki. A játék elején csak lándzsásokat képezhetsz, a többit a Kovácsműhelyben először ki kell fejlesztened, amelyek a legtöbb esetben igénylik egy épület meglétét, vagy azoknak egy bizonyos szint elérését. Amint kikutattad az egységeket, szabaddá válik előtted az út, hogy kiképezhesd őket.

Egyseggyartas1.png
Egyseggyartas2.png
Egyseggyartas3.png

TIPP: A védő városokban célszerű lándzsásokat, és kardforgatókat gyártani, míg a támadó városokban bárdosokat, illetve könnyű-, és nehézlovasságot.

További, részletes leírást az Egységek áttekintőben találsz, / itt /.

Kereskedelem

Jó játékot kíván: a Grepolis csapata!