„Szövetség” változatai közötti eltérés

Innen: Wiki Grepolis HU
Jump to navigation
Nincs szerkesztési összefoglaló
 
(42 közbenső módosítás, amit 6 másik szerkesztő végzett, nincs mutatva)
1. sor: 1. sor:
[[File:Contruction.png‎|center]]
<font size=3>'''Szövetség'''</font>


[[Kezdőlap]]
''„Még a legbátrabb sem küzdhet erején felül.” Homérosz''
Szövetség


„Még a legbátrabb sem küzdhet erején felül.” Homérosz
Homérosz ismerte az erős szövetségesek értékét. Az ókori Görögországban a különböző városállamok közötti szövetségek rendkívül jelentős politikai döntések voltak. Spárta csak akkor válhatott Athén riválisává, amikor Korinthosszal és Argosszal szövetséget alkotott.


Homérosz ismerte az erős szövetségesek értékét. Az ókori Görögországban a különböző városállamok közötti szövetségek rendkívül jelentős politikai döntések voltak. Spárta csak akkor válhatott Athén riválisává, amikor Korinthosszal és Argosszal szövetséget alkotott. Ez rád is vonatkozik: el kell döntened, hogy csatlakozol egy más játékosok által létrehozott szövetséghez, vagy alapítasz egy olyat magadnak, amilyent akarsz.
A magányos hősök nehezen maradnak harcban, ezért a játék során adódnak olyan helyzetek, amelyekben döntened kell: csatlakozol egy más játékosok által létrehozott szövetséghez, alapítasz egy olyat magadnak, amilyent akarsz, avagy egyedül szeled hajóiddal a széles tengereket.


1.Szövetség keresése
2.Szövetség alapítása, vezetése
3.Hivatalok és jogok a szövetségben
4.Kilépés a szövetségből


==Csatlakozás szövetséghez==
Az első időkben célszerűbb lehet szövetséghez csatlakoznod, mint saját szövetséget alapítanod. Egy már működő szövetségben a társak mellett, a vezetőket figyelve elsajátíthatod mindazon tudást, ami később a saját szövetség vezetéséhez szükséges lehet.
A szövetséghez való csatlakozás meghívó birtokában lehetséges. Meghívót a szövetség erre jogosult tagjaitól tudsz kérni, a legtöbb szövetség profilján szerepel a toborzásért felelős játékos neve.


== Szövetség keresése ==


[[file:Meghivasjelentes.png|right|250px|Meghívtak jelentés]]
A meghívó érkeztéről a Jelentések között találsz majd értesítést. A meghívásokat a bal oldali Szövetség menüpont alatt találod meg. Ha erre kattintasz, és még nem vagy szövetségben, akkor a megjelenő ablakban két dobozt találsz: a bal oldaliban a meghívásokat látod (avagy ha ilyennel még nem rendelkezel, akkor egy általános tájékoztatót a szövetségekről), a jobb oldaliban pedig lehetőséged van szövetséget alapítani.
A meghívót a téged invitáló szövetség neve melletti zöld pipával tudod elfogadni.
[[file:Szovalap.png|center|550px|Meghívó elfogadása/elutasítása]]


„Tanulj meg engedelmeskedni, mielőtt parancsolnál.az athéni Szólon.
'''Ha már szövetségben vagy, akkor a meghívókat nem látod. Ebben az esetben ahhoz, hogy más szövetség meghívását elfogadd, először el kell hagynod az aktuális szövetségedet. Szövetség elhagyásáról a későbbiekben lesz szó.'''


Kezdetben gyakran helyesebb egy már létező szövetséghez csatlakozni, mint sajátot alapítani. Saját szövetség alapítása ugyan könnyű, de tapasztalat nélkül irányítani nagyon nehéz. Gyorsan rájöhetsz, hogy járatlan területre tévedtél!
==Élet a szövetségben==
Ha csatlakoztál egy szövetséghez, a Szövetség menüpont alatt a saját szövetséged információit találod meg. Egyúttal megjelenik egy újabb menüpont a bal oldali menüben, a Szövetségi fórum. A szövetség belső fórumáról a [[Szövetségi_Fórum|Szövetségi fórum]] oldalon olvashatsz bővebben.


Mindenekelőtt legjobb, ha nem a legmagasabban jegyzett szövetségekhez folyamodsz, mert valószínű, hogy elutasítják a kezdőket. A leghasznosabb olyan szövetséghez csatlakozni, ami közel van hozzád. Így képesek lehetnek könnyedén támogatást nyújtani a támadások ellen, illetve segíthetik a gyors fejlődésed. Szövetség olyan tapasztalt játékosokkal, akik más világokon már sikeresek voltak, további előnyöket nyújthat számodra.
'''A Szövetség menüpont alatt - függően attól, hogy milyen rangban vagy - fülek jelennek meg:'''




== Szövetség alapítása, vezetése ==
*'''Áttekintés fül:'''


Ezen bal oldalt egy összefoglaló dobozt találsz, három füllel: Események (alapértelmezett), Hódítások, Konföderációs események.


„Kis ország nem versenghet a naggyal, a kevés a sokkal, a gyenge az erőssel.” Meng-ci
[[file:Szövetségi kezdőlap.JPG|700px|Áttekintések fül]]


Saját szövetséged megalapítása nagy lépés a fejlődésedben, mint Grepolisz játékos. Sok munkát és számos kötelezettséget követel, ezért érdemes némi játéktapasztalattal rendelkezni előtte. Szövetség alapításához a „Szövetségre” kell kattintanod a lap bal oldalán. Az új ablakban megtekintheted az összes élő szövetségi meghívásod, és létrehozhatsz saját szövetséget. Ehhez be kell jegyezned az új szövetség nevét. A nevet később az alapító megváltoztathatja.
* Az Események fül a szövetség eseményeit foglalja össze: a meghívásokat, be- és kilépéseket, kirúgásokat, rangmódosításokat, szövetségi profil-, illetve belső hirdetmény módosításokat.
* A Hódítások fülön találod a szövetség tagjainak hódításait, amolyan dicsőségfalként.
* A Konföderációs események fülön találhatók a konföderáció-kötések, -felbontások, illetve itt található az is, ha a konföderációs partner szövetség, szövetségek tagságában változás van (új tagok csatlakoznak, a régiek közül távoznak), továbbá ha a konföderációs partner tagjai foglalnak városokat.  


Amint a szövetség megalakult a fórumon érdemes lehetővé tenni a játékosok számára, hogy bemutatkozhassanak. Ott vitathatóak meg a taktikai és stratégiai kérdések is. A szövetségi fórum később bővíthető és fölosztható, hogy helyet biztosítson az új témáknak, fórumszálaknak. Továbbá frissíteni kell a szövetségi profilt, ami nyilvánosan jeleníti meg a szövetséget. A tagok meghívása komoly megfontolást igényel. Közeli játékosok toborzása fontos, mivel ők tudják a legjobb támogatást nyújtani. A lehetséges tagoknak érdemes a közelben lenniük, nagyjából hasonló számú ponttal rendelkezniük és aktívaknak lenniük. Ha egy tagra fölfigyelsz, hogy némi tapasztalatra tett már szert, érdemes előléptetni, és némi felelősséget rájuk ruházni. A jó szövetség 30-40 tagból áll, és nagyon aktív szövetségi fórummal rendelkezik.


Tapasztalattal, erős elkötelezettséggel és némi jó szerencsével a szövetség naggyá és erőssé növekedhet, olyanná amit az egész világ fél!
Az Áttekintés oldal jobb oldalán a Belső hirdetményeket találod. Itt olyan információkat lehet feltüntetni, ami a szövetség minden tagjára vonatkozik. Például a szövetségi szabályzatnak ez egy megfelelő felület.




== Hivatalok és jogok a szövetségben ==
*'''Tagok fül:'''
[[file:Szövetségi tagok rang nélkül nézve.jpg|230px|right|Jogok nélkül]]
Itt láthatod a szövetséged tagjainak listáját. Ha nincsenek vezetői jogaid, akkor csak a nevüket, rangjukat, illetve az egyes tagok jogait láthatod.




'''Alapító''': Alapítóként ez a játékos az abszolút főnök, és automatikusan rendelkezik az összes szövetségi funkcióval. Ráadásul új nevet adhat, vagy föloszlathatja a szövetséget.
[[file:Szövetségi tagok alatti rang.jpg|left|360px|Alapítói joggal]]
'''Vezető''': A vezető az alapító segítője. Az alapító némely jogán túl az alábbiakkal is rendelkezik.
Ha vezetői jogokkal rendelkezel, akkor a tagok listáján megjelenik minden tag mögött egy piros X, amelyre kattintva az adott tagot a szövetségből eltávolíthatod.
'''Meghívás''': Ezzel a joggal a játékosok meghívhatnak a játékosok más játékosokat, illetve visszavonhatnak meghívásokat.
Fontos: alapítói jogokkal rendelkező tagot csak alapítói jogokkal rendelkező tag tud kirúgni!
'''Diplomácia''': A diplomata változtathatja meg a szövetség diplomáciai státuszát más szövetségekkel szemben. Úgymint megnemtámadási szerződések vagy háborúk.
Vezetői jogokkal tudod módosítani az egyes tagok jogait is, továbbá a tagoknak rangokat tudsz adni. Ehhez először alul a Jogosultságok szerkesztése gombra kell kattintanod.
'''Körlevél''': A körlevél küldésével fölruházott tagnak lehetősége van, hogy egyszerre küldjön üzenetet a szövetség összes tagjának. Ez a bejelentéseket nagyon megkönnyíti.
'''Fórummoderátor''': Fórummoderátorként a játékos készítheti és törölheti a fórumszálakat, topikokat. Igazgathatják a fórumot, új részlegeket nyithatnak, átnevezhetnek, törölhetnek és megváltoztathatják a láthatóságot.
'''Hozzáférés a belső fórumokhoz''': Ez a jog lehetővé teszi, hogy a játékosok megtekinthessék a belső fórumot, ahol a fő csatatervek, taktikák és stratégiák vitathatók meg.




== Kilépés a szövetségből ==
<table align="center" border="1" cellspacing="0" cellpadding="2" style="background:#FFE7B4;">
<tr style="background:#344B6D; color:white">
<td align=center width="16%">'''Jog'''</td>
<td align=center>'''Leírás'''</td>
</tr>
<tr>
<td align=center>[[file:Alapito12.png‎]]<br>'''Alapító'''</td>
<td align=left>Az alapítónak van a legteljesebb jogköre. Gyakorlatilag bármit meg tud tenni a szövetségben, beleértve azt is, hogy oszthat, illetve elvehet alapítói jogokat, továbbá eltávolíthat más, alapítói jogokkal rendelkező tagot a szövetségből.</td>
</tr>
<tr>
<td align=center>[[file:Vezer12.png]]<br>'''Vezető'''</td>
<td align=left>A vezető jogokat oszthat és vehet el, kivéve az alapítói jogot - afölött nem rendelkezik. A szövetségben bármit tehet, azonban nem oszlathatja azt fel. Erre csak alapítói jogokkal rendelkező tag jogosult.</td>
</tr>
<tr>
<td align=center>[[file:Meghivo12.png‎]]<br>'''Meghívások'''</td>
<td align=left>Aki ezzel a joggal rendelkezik, az más tagokat toborozhat a szövetségbe, nála aktív a Szövetség menüponton belül a Meghívások fül (erről később). ''A vezetők és alapítók automatikusan jogosultak a meghívásokra.''</td>
</tr>
<tr>
<td align=center>[[file:Diplomacia12.png‎]]<br>'''Diplomácia'''</td>
<td align=left>A diplomata jogosult arra, hogy konföderációkat kössön, azokat felbontsa, ellenségeket jelöljön meg. ''Az alapítók és a vezetők automatikusan jogosultak diplomáciára.''</td>
</tr>
<tr>
<td align=center>[[file:Korlevel12.png]]<br>'''Körlevél'''</td>
<td align=left>Levél küldésére minden játékosnak joga van. A szövetség tagjainak azonban csak az küldhet egyetlen kattintással körlevelet, akinél ez a jogosultság aktív. Ilyenkor az új levél írása során a címzett mező mellett megjelenik egy kis zászló-ikon, amelyre kattintva a szövetség teljes tagságát beilleszti a címzett mezőbe, így a levél mindenkinek kiküldhető. ''Az alapítók és a vezetők automatikusan jogosultak körlevélküldésre.''</td>
</tr>
<tr>
<td align=center>[[file:Moderator12.png]]<br>'''Fórum moderátor'''</td>
<td align=left>A szövetségi fórumot kezelni csak azok tudják, akiknek ez a joga aktív. Ezek a tagok szerkeszthetik vagy törölhetik bárki hozzászólását, új fórumokat hozhatnak létre, törölhetnek, illetve más fórumra helyezhetnek fórumszálakat, módosíthatják az egyes fórumok tulajdonságait.'' Az alapítók és a vezetők automatikusan fórum moderátorok.''</td>
</tr>
<tr>
<td align=center>[[file:Belsoforum12.png]]<br>'''Hozzáférés a belső fórumokhoz'''</td>
<td align=left>Ez a jog ad lehetőséget arra, hogy a rejtett fórumokat is lássa az adott tag. Hasznos a szövetség berkeibe férkőzött kémek ellen.'' Az alapítók és a vezetők automatikusan rendelkeznek a belső fórumokhoz hozzáféréssel.'' </td>
</tr>
<tr>
<td align=center>[[file:Szövetségi fenntartások ikon.JPG]]<br>'''Fenntartások kezelése'''</td>
<td align=left>Ez a jog lehetővé teszi, hogy be tudd állítani a szövetség számára, hogy egy játékos hány darab városra tud rakni fenntartást, valamint mennyi ideig van rajta.
Valamint itt lehet felkérni a konföderációs szövetségeket arra, hogy megosszátok egymás között a fenntartásokat.'' </td>
</tr>
</table>




"A szövetség, benne egy hatalmas személlyel, sosem biztonságos.” Phaedrus


Elégedetlen vagy a szövetségeddel? Grepoliszban semmi nem köthet örökre egy bizonyos szövetséghez. Bármikor elhagyhatod a szövetséged, ha a szövetségi oldalon a megfelelő gombra kattintasz. Aztán új szövetséghez csatakozhatsz, vagy alapíthatsz egyet.


Győződj meg róla gondosan, hogy ezt a taktikai áldozatot helyesen kezeled. Nem leszel népszerű a régi szövetségedben, és talán nem fognak bízni benned az újban!
A jogokon túl az alapítók és vezetők rangokat is adhatnak a tagoknak. A rang a taglistában a tag neve alatt jelenik meg vékonyabb betűkkel, ez csak a szövetségen belül látható információ.
A lap eredeti címe: „http://wiki.hu.grepolis.com/wiki/Vita:Sz%C3%B6vets%C3%A9g”
[[file:Szövetségi tagok.jpg|center|600px|Tagmegnevezések]]
 
 
*'''Meghívások fül:'''
[[file:Asdasd2.JPG|300px|right|Játékos meghívása]]
A meghívójoggal rendelkező tagok másokat is invitálhatnak szövetségi tagnak. E fülön a nevet be kell írni (a rendszer néhány karakter után segítséget is nyújt), majd a zöld pipára kattintva lehet kiküldeni a meghívót.
[[file:Asdasd.JPG‎|right|300px|Kintlévő meghívók]]
 
Meghívás lehetséges még meghívó link generálásával. Ezt akkor küldheted el barátodnak, hogyha még nem játszik ebben a világban és szeretnéd meghívni a szerverre. Ez esetben, ha felregisztrált, már azonnal a szövetség tagja lesz.
A meghívások ezt követően egészen addig fognak itt szerepelni, amíg azokat vissza nem vonja egy arra jogosult, avagy a meghívott játékos el nem fogadja az invitálást.
 
 
 
*'''Tulajdonságok fül:'''
 
Akárcsak az Áttekintés fülön, itt is két dobozt találunk. A bal oldali három további fülre van osztva:
[[file:Szövetségi tulajdonságok.JPG‎|right|400px|Tulajdonságok Fül]]
* '''Név''': ebben a dobozban a szövetség neve található. Ezt módosítani csak az alapítók és a vezetők tudják.
* '''További beállítások''': csak az alapítóknak és a vezetőknek aktív ez a fül. Itt lehet beállítani azt, hogy a kapcsolat gombokat a profilban megjelenítse-e a rendszer, avagy sem (a kapcsolat gombok közvetlen üzenetet küldését teszik lehetővé az alapítóknak, a vezetőknek, illetve a diplomáciára jogosultaknak), azt, hogy az alapító e joga a nyilvános taglistában megjelenjen-e avagy sem, illetve azt, hogy a konföderációs partnerek listája a szövetség nyilvános profilján megjelenjen-e, avagy sem.
* '''Elhagyás/törlés''': amennyiben a szövetségeddel nem vagy megelégedve, úgy azt elhagyhatod ezen a fülön a Szövetség elhagyása gombra kattintással. A játék egy megerősítést kér, megkérdezi, valóban el akarod-e hagyni a szövetségedet. Ezt a parancsot ugyanis nem tudod visszavonni. Mint ahogy nem lehet visszavonni a szövetség feloszlatására vonatkozó parancsot sem, amit az alapító tud kiadni, az e fülön található Szövetség feloszlatása gombbal.
 
 
 
A jobb oldali doboz tartalmazza a szövetség nyilvános profilját. A felső része a szövetségi címer. Ide .jpg, .png vagy .gif kiterjesztésű fájlok tölthetők fel, maximum 210×180 pixeles méretben.
Az alsó része a profil szöveges része, itt lehet a szövetségeseknek, ellenfeleknek szóló információkat megjeleníteni a játék [[Szabályok|Szabályzatában]] foglaltaknak megfelelő tartalommal. A szövetségi profilt az alapítók, illetve a vezetők tudják.
 
 
*'''Lobogó fül:'''
Itt választhatják ki az alapítók vagy a vezetők a szövetség zászlaját. Egyes lobogók választása ponthatárhoz kötött.
 
 
*'''Konföderációk fül:'''
A diplomáciára jogosultaknak e fülön van lehetősége arra, hogy a konföderációk kötését más szövetségeknek felajánlja, illetve konföderációkat töröljön, ellenségeket jelöljön meg. Itt lehet kijelölni, mely konföderációk jelenjenek meg a szövetség profillapján is (ha a Tulajdonságok fülön ez engedélyezve van).
A konföderációkról bővebben a [[Konföderáció]] oldalon olvashatsz.
 
 
*'''Fenntartások fül:'''
[[file:Szövetségi fenntartások.JPG|right|250px|Fenntartások]]
Ebben a funkcióban láthatod azokat a fenntartásokat, amelyeket Te, a szövetséges társaid, valamint a konföderációs társaid (amely konföderációs szövetség engedélyezte) raktak rá más városokra.
Ha rendelkezel a fenntartások kezelése joggal, akkor akár a konföderációs szövetségekkel meg tudjátok osztani a fenntartásokat. Ekkor láthatóvá válnak a konföderációs társak között a fenntartások. Valamint ezzel a joggal rendelkezők be tudják állítani, egy játékos hány városra, valamint mennyi ideig rakhat fenntartást, valamint más fenntartásait ki is tudja törölni.
 
 
*'''Világcsodák fül:'''
[[file:Szövetségi világcsodák.jpg|right|250px|Világcsodák]]
Itt láthatod azokat a Világcsodákat, amelyeket már megépített a szövetséged, valamint láthatod, még melyeket nem kezdték építeni a munkások.
Ha már valamelyik Világcsodát elkezdtétek építeni, itt láthatod hányas szinten van az adott csoda, valamint látható az is, hány % nyersanyagot szállítottatok már ahhoz a csodához, hogy a következő szintre tudjátok azt fejleszteni.
 
 
'''Kémkedés szövetségek között:'''
Az információ nagyon hasznos. Ezt az igazán erős szövetségek tudják, és legtöbbször rendelkeznek olyan beépített emberrel a főbb riválisaiknál, aki a fórum, játékbeli chat forgalmáról, körlevelekről jelentéseket ad le. Ezeknek a kémeknek a kiszűrése nem mindig egyszerű, sokszor csak keserű tapasztalatok vezetnek el a lelepleződésig. Velük szemben védi a szövetséget az, ha a főbb információk csak rejtett fórumokon, megbízható tagoknak jelennek meg.
 
''Ha valaki csak azért hoz létre egy másik fiókot (a sajátja mellé - ami alapból szabálytalan), hogy abból egy másik szövetség után kémkedjen, akkor a multizásért járó legsúlyosabb büntetést fogja megkapni, mert ezzel nagyon komoly kárt okoz mások játékában. Ettől mindenkit óva int a Support, maradjon mindenki a játék szabályainak keretei között!''
 
 
'''Kommunikáció a szövetségen belül:'''
A szövetség tagjainak a játékon belül jelenleg két lehetőségük van kommunikálni egymással. Az egyik a szövetségi fórum, ahol a hozzászólások megőrződnek, a másik pedig a szövetségi chat.
 
 
 
 
 
<font size=3>'''Gyakran ismételt kérdések:'''</font>
 
'''Kérdés:''' “Szövetségünk alapítója inaktívvá vált, és nincs másik alapítója a szövetségnek. Mi fog történni, ha törlődik a fiókja a szerverről?”
 
'''Válasz:''' “Ebben az esetben, szigorúan az alapító fiókjának a törlődését követően a rendszer véletlenszerűen átadja a szövetség egy tagjának az alapítói jogot.”
 
 
 
<div style="width:97,5%; border: 1px solid gray; padding: 1%; text-align: justify; margin-bottom: 10px; font-size:0.9em; cursor:pointer;">
Vissza a [[kezdőlap]]ra</div>

A lap jelenlegi, 2013. március 28., 15:22-kori változata

Szövetség

„Még a legbátrabb sem küzdhet erején felül.” Homérosz

Homérosz ismerte az erős szövetségesek értékét. Az ókori Görögországban a különböző városállamok közötti szövetségek rendkívül jelentős politikai döntések voltak. Spárta csak akkor válhatott Athén riválisává, amikor Korinthosszal és Argosszal szövetséget alkotott.

A magányos hősök nehezen maradnak harcban, ezért a játék során adódnak olyan helyzetek, amelyekben döntened kell: csatlakozol egy más játékosok által létrehozott szövetséghez, alapítasz egy olyat magadnak, amilyent akarsz, avagy egyedül szeled hajóiddal a széles tengereket.


Csatlakozás szövetséghez

Az első időkben célszerűbb lehet szövetséghez csatlakoznod, mint saját szövetséget alapítanod. Egy már működő szövetségben a társak mellett, a vezetőket figyelve elsajátíthatod mindazon tudást, ami később a saját szövetség vezetéséhez szükséges lehet. A szövetséghez való csatlakozás meghívó birtokában lehetséges. Meghívót a szövetség erre jogosult tagjaitól tudsz kérni, a legtöbb szövetség profilján szerepel a toborzásért felelős játékos neve.


Meghívtak jelentés

A meghívó érkeztéről a Jelentések között találsz majd értesítést. A meghívásokat a bal oldali Szövetség menüpont alatt találod meg. Ha erre kattintasz, és még nem vagy szövetségben, akkor a megjelenő ablakban két dobozt találsz: a bal oldaliban a meghívásokat látod (avagy ha ilyennel még nem rendelkezel, akkor egy általános tájékoztatót a szövetségekről), a jobb oldaliban pedig lehetőséged van szövetséget alapítani. A meghívót a téged invitáló szövetség neve melletti zöld pipával tudod elfogadni.

Meghívó elfogadása/elutasítása

Ha már szövetségben vagy, akkor a meghívókat nem látod. Ebben az esetben ahhoz, hogy más szövetség meghívását elfogadd, először el kell hagynod az aktuális szövetségedet. Szövetség elhagyásáról a későbbiekben lesz szó.

Élet a szövetségben

Ha csatlakoztál egy szövetséghez, a Szövetség menüpont alatt a saját szövetséged információit találod meg. Egyúttal megjelenik egy újabb menüpont a bal oldali menüben, a Szövetségi fórum. A szövetség belső fórumáról a Szövetségi fórum oldalon olvashatsz bővebben.

A Szövetség menüpont alatt - függően attól, hogy milyen rangban vagy - fülek jelennek meg:


  • Áttekintés fül:

Ezen bal oldalt egy összefoglaló dobozt találsz, három füllel: Események (alapértelmezett), Hódítások, Konföderációs események.

Áttekintések fül

  • Az Események fül a szövetség eseményeit foglalja össze: a meghívásokat, be- és kilépéseket, kirúgásokat, rangmódosításokat, szövetségi profil-, illetve belső hirdetmény módosításokat.
  • A Hódítások fülön találod a szövetség tagjainak hódításait, amolyan dicsőségfalként.
  • A Konföderációs események fülön találhatók a konföderáció-kötések, -felbontások, illetve itt található az is, ha a konföderációs partner szövetség, szövetségek tagságában változás van (új tagok csatlakoznak, a régiek közül távoznak), továbbá ha a konföderációs partner tagjai foglalnak városokat.


Az Áttekintés oldal jobb oldalán a Belső hirdetményeket találod. Itt olyan információkat lehet feltüntetni, ami a szövetség minden tagjára vonatkozik. Például a szövetségi szabályzatnak ez egy megfelelő felület.


  • Tagok fül:
Jogok nélkül

Itt láthatod a szövetséged tagjainak listáját. Ha nincsenek vezetői jogaid, akkor csak a nevüket, rangjukat, illetve az egyes tagok jogait láthatod.


Alapítói joggal

Ha vezetői jogokkal rendelkezel, akkor a tagok listáján megjelenik minden tag mögött egy piros X, amelyre kattintva az adott tagot a szövetségből eltávolíthatod. Fontos: alapítói jogokkal rendelkező tagot csak alapítói jogokkal rendelkező tag tud kirúgni! Vezetői jogokkal tudod módosítani az egyes tagok jogait is, továbbá a tagoknak rangokat tudsz adni. Ehhez először alul a Jogosultságok szerkesztése gombra kell kattintanod.


Jog Leírás
Alapito12.png
Alapító
Az alapítónak van a legteljesebb jogköre. Gyakorlatilag bármit meg tud tenni a szövetségben, beleértve azt is, hogy oszthat, illetve elvehet alapítói jogokat, továbbá eltávolíthat más, alapítói jogokkal rendelkező tagot a szövetségből.
Vezer12.png
Vezető
A vezető jogokat oszthat és vehet el, kivéve az alapítói jogot - afölött nem rendelkezik. A szövetségben bármit tehet, azonban nem oszlathatja azt fel. Erre csak alapítói jogokkal rendelkező tag jogosult.
Meghivo12.png
Meghívások
Aki ezzel a joggal rendelkezik, az más tagokat toborozhat a szövetségbe, nála aktív a Szövetség menüponton belül a Meghívások fül (erről később). A vezetők és alapítók automatikusan jogosultak a meghívásokra.
Diplomacia12.png
Diplomácia
A diplomata jogosult arra, hogy konföderációkat kössön, azokat felbontsa, ellenségeket jelöljön meg. Az alapítók és a vezetők automatikusan jogosultak diplomáciára.
Korlevel12.png
Körlevél
Levél küldésére minden játékosnak joga van. A szövetség tagjainak azonban csak az küldhet egyetlen kattintással körlevelet, akinél ez a jogosultság aktív. Ilyenkor az új levél írása során a címzett mező mellett megjelenik egy kis zászló-ikon, amelyre kattintva a szövetség teljes tagságát beilleszti a címzett mezőbe, így a levél mindenkinek kiküldhető. Az alapítók és a vezetők automatikusan jogosultak körlevélküldésre.
Moderator12.png
Fórum moderátor
A szövetségi fórumot kezelni csak azok tudják, akiknek ez a joga aktív. Ezek a tagok szerkeszthetik vagy törölhetik bárki hozzászólását, új fórumokat hozhatnak létre, törölhetnek, illetve más fórumra helyezhetnek fórumszálakat, módosíthatják az egyes fórumok tulajdonságait. Az alapítók és a vezetők automatikusan fórum moderátorok.
Belsoforum12.png
Hozzáférés a belső fórumokhoz
Ez a jog ad lehetőséget arra, hogy a rejtett fórumokat is lássa az adott tag. Hasznos a szövetség berkeibe férkőzött kémek ellen. Az alapítók és a vezetők automatikusan rendelkeznek a belső fórumokhoz hozzáféréssel.
Szövetségi fenntartások ikon.JPG
Fenntartások kezelése
Ez a jog lehetővé teszi, hogy be tudd állítani a szövetség számára, hogy egy játékos hány darab városra tud rakni fenntartást, valamint mennyi ideig van rajta. Valamint itt lehet felkérni a konföderációs szövetségeket arra, hogy megosszátok egymás között a fenntartásokat.



A jogokon túl az alapítók és vezetők rangokat is adhatnak a tagoknak. A rang a taglistában a tag neve alatt jelenik meg vékonyabb betűkkel, ez csak a szövetségen belül látható információ.

Tagmegnevezések


  • Meghívások fül:
Játékos meghívása

A meghívójoggal rendelkező tagok másokat is invitálhatnak szövetségi tagnak. E fülön a nevet be kell írni (a rendszer néhány karakter után segítséget is nyújt), majd a zöld pipára kattintva lehet kiküldeni a meghívót.

Kintlévő meghívók

Meghívás lehetséges még meghívó link generálásával. Ezt akkor küldheted el barátodnak, hogyha még nem játszik ebben a világban és szeretnéd meghívni a szerverre. Ez esetben, ha felregisztrált, már azonnal a szövetség tagja lesz. A meghívások ezt követően egészen addig fognak itt szerepelni, amíg azokat vissza nem vonja egy arra jogosult, avagy a meghívott játékos el nem fogadja az invitálást.


  • Tulajdonságok fül:

Akárcsak az Áttekintés fülön, itt is két dobozt találunk. A bal oldali három további fülre van osztva:

Tulajdonságok Fül
  • Név: ebben a dobozban a szövetség neve található. Ezt módosítani csak az alapítók és a vezetők tudják.
  • További beállítások: csak az alapítóknak és a vezetőknek aktív ez a fül. Itt lehet beállítani azt, hogy a kapcsolat gombokat a profilban megjelenítse-e a rendszer, avagy sem (a kapcsolat gombok közvetlen üzenetet küldését teszik lehetővé az alapítóknak, a vezetőknek, illetve a diplomáciára jogosultaknak), azt, hogy az alapító e joga a nyilvános taglistában megjelenjen-e avagy sem, illetve azt, hogy a konföderációs partnerek listája a szövetség nyilvános profilján megjelenjen-e, avagy sem.
  • Elhagyás/törlés: amennyiben a szövetségeddel nem vagy megelégedve, úgy azt elhagyhatod ezen a fülön a Szövetség elhagyása gombra kattintással. A játék egy megerősítést kér, megkérdezi, valóban el akarod-e hagyni a szövetségedet. Ezt a parancsot ugyanis nem tudod visszavonni. Mint ahogy nem lehet visszavonni a szövetség feloszlatására vonatkozó parancsot sem, amit az alapító tud kiadni, az e fülön található Szövetség feloszlatása gombbal.


A jobb oldali doboz tartalmazza a szövetség nyilvános profilját. A felső része a szövetségi címer. Ide .jpg, .png vagy .gif kiterjesztésű fájlok tölthetők fel, maximum 210×180 pixeles méretben. Az alsó része a profil szöveges része, itt lehet a szövetségeseknek, ellenfeleknek szóló információkat megjeleníteni a játék Szabályzatában foglaltaknak megfelelő tartalommal. A szövetségi profilt az alapítók, illetve a vezetők tudják.


  • Lobogó fül:

Itt választhatják ki az alapítók vagy a vezetők a szövetség zászlaját. Egyes lobogók választása ponthatárhoz kötött.


  • Konföderációk fül:

A diplomáciára jogosultaknak e fülön van lehetősége arra, hogy a konföderációk kötését más szövetségeknek felajánlja, illetve konföderációkat töröljön, ellenségeket jelöljön meg. Itt lehet kijelölni, mely konföderációk jelenjenek meg a szövetség profillapján is (ha a Tulajdonságok fülön ez engedélyezve van). A konföderációkról bővebben a Konföderáció oldalon olvashatsz.


  • Fenntartások fül:
Fenntartások

Ebben a funkcióban láthatod azokat a fenntartásokat, amelyeket Te, a szövetséges társaid, valamint a konföderációs társaid (amely konföderációs szövetség engedélyezte) raktak rá más városokra. Ha rendelkezel a fenntartások kezelése joggal, akkor akár a konföderációs szövetségekkel meg tudjátok osztani a fenntartásokat. Ekkor láthatóvá válnak a konföderációs társak között a fenntartások. Valamint ezzel a joggal rendelkezők be tudják állítani, egy játékos hány városra, valamint mennyi ideig rakhat fenntartást, valamint más fenntartásait ki is tudja törölni.


  • Világcsodák fül:
Világcsodák

Itt láthatod azokat a Világcsodákat, amelyeket már megépített a szövetséged, valamint láthatod, még melyeket nem kezdték építeni a munkások. Ha már valamelyik Világcsodát elkezdtétek építeni, itt láthatod hányas szinten van az adott csoda, valamint látható az is, hány % nyersanyagot szállítottatok már ahhoz a csodához, hogy a következő szintre tudjátok azt fejleszteni.


Kémkedés szövetségek között: Az információ nagyon hasznos. Ezt az igazán erős szövetségek tudják, és legtöbbször rendelkeznek olyan beépített emberrel a főbb riválisaiknál, aki a fórum, játékbeli chat forgalmáról, körlevelekről jelentéseket ad le. Ezeknek a kémeknek a kiszűrése nem mindig egyszerű, sokszor csak keserű tapasztalatok vezetnek el a lelepleződésig. Velük szemben védi a szövetséget az, ha a főbb információk csak rejtett fórumokon, megbízható tagoknak jelennek meg.

Ha valaki csak azért hoz létre egy másik fiókot (a sajátja mellé - ami alapból szabálytalan), hogy abból egy másik szövetség után kémkedjen, akkor a multizásért járó legsúlyosabb büntetést fogja megkapni, mert ezzel nagyon komoly kárt okoz mások játékában. Ettől mindenkit óva int a Support, maradjon mindenki a játék szabályainak keretei között!


Kommunikáció a szövetségen belül: A szövetség tagjainak a játékon belül jelenleg két lehetőségük van kommunikálni egymással. Az egyik a szövetségi fórum, ahol a hozzászólások megőrződnek, a másik pedig a szövetségi chat.



Gyakran ismételt kérdések:

Kérdés: “Szövetségünk alapítója inaktívvá vált, és nincs másik alapítója a szövetségnek. Mi fog történni, ha törlődik a fiókja a szerverről?”

Válasz: “Ebben az esetben, szigorúan az alapító fiókjának a törlődését követően a rendszer véletlenszerűen átadja a szövetség egy tagjának az alapítói jogot.”


Vissza a kezdőlapra
Jó játékot kíván: a Grepolis csapata!